Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

KİRALAMA HİZMET SÖZLEŞMESİ TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; “VİLLAYI/YAZLIĞI” kiralayan (bundan böyle “KİRACI” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/YAZLIĞI” kiraya veren  Villa Patara Turizm Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi (bundan böyle “VİLLA PATARA” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri taraflar tarafından önceden belirlenen belirli bir süre için “VİLLAYI/YAZLIĞI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.villapatara.com.tr” internet sayfasında belirtilen “villalarımızdan/yazlıklarımız dan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya mail yolu ile rezervasyon yaptıran kiracı ve beraberindekiler aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki belirtilen şartların herhangi birine aykırı davranış halinde, “VİLLA PATARA” kiralama işlemini tek taraflı olarak iptal etme, kiracının villayı/yazlığı terk etmesini isteme, alınan, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Tarafımızdan pazarlaması yapılan villalarımıza/yazlıklarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu, telefon yolu veya mail yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. VİLLA PATARA, kiralamak istediğiniz tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak kiralama işleminizi yapar. VİLLA PATARA, kiralama işlemi yapıldıktan sonra villa/yazlık için toplam ödenecek ücretin %35’ini depozito ödemesi olarak almaktadır. Depozito, kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği takdirde villa/yazlık adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken depozito tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca mail yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Ödemenin alınması sonrasında VİLLA PATARA bir (1) iş günü içerisinde sözleşmeyi tek taraflı olarak feshi etme hakkına sahiptir.  Depozito 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Depozitonun teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/yazlığın kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan depozito ve hangi tarihlerde villanın adınıza kiralandığı ve yatırmış olduğunuz depozitonun günü saati bildirilmektedir. Depozitonun 1 iş günü içerisinde yatırılmaması durumunda VİLLA PATARA, kiracıya bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/yazlığa başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/yazlığın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/yazlığın kontrolleri yapılıp, Villa/yazlık tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine VİLLA PATARA, kiracıya kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vb. olmasına karşın 500 TL/5000TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Yazlık tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu kiracının çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda kiracıya iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/yazlığa giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

VİLLAYA/YAZLIĞA GİRİŞ VE ÇIKIŞ SAATLERİ

Rezervasyon başlangıç günü villaya/yazlık daireye giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 10.00’dır. Kiracı; belirtilen saatler dışında villaya/yazlığa giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/yazlığa bir gün sonra sabah VİLLA PATARA’NIN mesai başlangıcında (09:00) giriş yapabilir. Kiracının; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/yazlığa giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vb. problemlerden VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kiracının geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLA PATARA bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/yazlıktan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dir. Sabah saat 10.00’da kiracının villayı/yazlığı boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vb. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek VİLLA PATARA’NIN her türlü maddi zararlarını karşılamakla yükümlüdür. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VİLLA PATARA’YA 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/yazlık kontrolü yapılamadan kiracının villadan/yazlıktan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu kiracının bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir. Kiracının kendi isteği ile villayı/yazlığı erken terk etmesi durumunda kiracıya konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

VİLLA/YAZLIK KAPASİTESİ

Villalarımıza/yazlıklarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Kiralama kesinleştikten sonra kiracı tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VİLLA PATARA’YA yazılı olarak başvurulacak ve villanın/yazlığın kapasite durumuna göre VİLLA PATARA’NIN uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. VİLLA PATARA, kiracıdan ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/yazlığa giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/yazlığa misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VİLLA PATARA, misafirlerin villayı/yazlığı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/yazlığın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/yazlığın kiralanması aşamasında kiracının beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup kiracı vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA / YAZLIK TEMİZLİĞİ / BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık villa/yazlık kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Villalarımızda minimum konaklama süresinden daha az yapılacak olan konaklamalar da toplam tutara ek olarak ekstra kısa konaklama ücreti fiyata dahil edilebilir. Bu fiyat villalara göre değişiklik gösterebilir, web sitemiz üzerinde fiyatlar bölümünde afişe edilir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, Havuz ve bahçe bakımı ile ilgili oluşabilecek tüm sorunlardan villa sahibi sorumludur. VİLLA PATARA kiralama işleminde sadece bir aracı kurum olup, oluşabilecek sorunlardan kesinlikle sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/yazlıkların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/yazlığın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için kiracı, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/yazlığa girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/yazlık detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamız da/yazlığımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/yazlığın özelliklerini villa/yazlık özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/yazlıklarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villalarımıza/yazlıklarımıza villa sahibine haber verilmeden evcil hayvan alınması durumunda para iadesi yapılmaksızın villalarımız/yazlıklarımız boşaltılacaktır.

Villalarımızın/yazlıklarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa/yazlık kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Depozito, banka hesaplarımıza havale yolu ile EFT yolu ile veya Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

KİRALAMA/ ÖDEME / İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa/yazlık kiralama bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile veya Havale ile veya Kredi Kartı ile "tek çekim" veya Kredi Kartı ile "taksitli" veya Peşin olarak, veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/yazlığa giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde dahi ön ödeme iade edilmeyecektir. Çünkü bu ödemenin tamamı villa/yazlık sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/yazlığa giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir. Kiracı, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Kiracının iptal bildirimini VİLLA PATARA’YA yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. İptal durumlarında VİLLA PATARA, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları;

a-Villa kiralama işlemi için tarafımızdan tahsil edilen %35’lik depozitonun iadesi kesinlikle yoktur.

b-Villa kiralama işlemi villaya giriş tarihinden 30 gün öncesine kadar olursa villa kiralama bedelinin %35‘i ödenmek zorundadır.

c-Villa kiralama işlemi villaya giriş tarihi ile 29 gün öncesinde olursa %100 lük villa kiralama bedeli tahsil edilecektir.

d-VİLLA PATARA tarafından kiralama işleminin herhangi bir nedenle iptal edilmesi durumunda. Tarafımızdan size bu bildirme işlemi en kısa sürede yapılacaktır. Aynı anda Portföyümüzde aynı dönem için müsait aynı özelliklerde başka bir villa var ise misafirimize önerilecektir. Mücbir sebep (deprem, sel, afet vb.) olan durumlarda alınan ödemenin tamamı misafire iade edilecektir.

e-VİLLA PATARA üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz kiralama işlemi sonrasında belirtilen villaya gelmemeniz erken çıkış yapmanız durumunda hiçbir şekilde iade işlemi yapılmaz.

f-Portföyümüzde bulanan bazı Villa/Yazlık için ayrıca özel bir iptal politikası var ise villaya ait bilgiler bölümünde kesinlikle belirtilmiştir.

g-Tarafınızdan talep edilecek iade işlemlerinde mail veya iadeli taahhütlü yazılı olarak yapılan bildirimler esas alınacaktır, ve tarafımıza ulaştığı andan itibaren geçerli sayılacaktır.

h-Kiracının depozito ödemesi sonrasında kalan ödemeyi zamanında yapmaması durumunda, VİLLA PATARA belirtilen villayı başka şahıslara kiralama işlemini saklı tutar.

k-Ödemenin alınması sonrasında VİLLA PATARA bir (1) iş günü içerisinde sözleşmeyi tek taraflı olarak feshi etme hakkına sahiptir. Bu durumlarda iade müşteri hesabına veya kredi kartına 1(bir) gün içerinde yapılacaktır. Herhangi bir nedenle, villa/apart rezervasyonunun VİLLA PATARA tarafından tek taraflı iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir. VİLLA PATARA tarafından iptal edilen rezervasyonlardan doğacak zararlardan VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşterinin önceden almış olduğu uçak bileti, otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne, transfer hizmeti vs. ayrıca otel ve pansiyon konaklama ücretleri vs. ödemiş olduğu her türlü detaydan, özel şirket veya devletten almış olduğu izinlerin yanması vs. tüm detaylardan VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

İSTİSNAİ DURUMLAR

Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savas tehdidi, toplumsal kargaş, terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri, salgın hastalıklar(Covid-19 vb.) veya rezervasyon sahibinin 1. derece yakın ailesinde vefat gibi durumlarda gerekli belgeler firmamıza sunulduğu takdirde rezervasyon için ödenmiş olan ön ödeme farklı bir rezervasyonda kullanılmak üzere açığa alınır ve yeni yapılacak olan rezervasyonun toplam tutarından düşülerek işlem yapılır.**Yeni yapılacak rezervasyonun toplam tutarı seçilen tesise veya konaklanacak tarihlere göre değişiklik gösterebilir.

 

HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/yazlığın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu kiracıdan tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında kiracıya gönderilen konfirme belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu kiracıdan, villaya/yazlığa giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve kiracı villadan/yazlıktan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/yazlık ile villanın/yazlığın demirbaşların da bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Kiracının sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/yazlıktan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/yazlık çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito kiracıdan alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Yazlıkta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise kiracıdan bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın/Yazlıklarımızın yüzme havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı/yazlığı kiralayan kiracı, havuzun soğuk olmasından dolayı havuzu kullanamamasından VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/yazlığı kiralayacak olan kiracı, villayı/yazlığı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nü telefonla arayıp bilgi alabilirler. Hava durumunda oluşacak olumsuz durumlarda VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu tutulamaz.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

VİLLA PATARA villanın / yazlığın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak kiracıya teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Yazlığa girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa kiracı tarafından VİLLA PATARA’YA derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VİLLA PATARA bu talebi villa/yazlık sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. VİLLA PATARA aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. VİLLA PATARA, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz VİLLA PATARA, villa/yazlık sahibi ile kiracı arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/yazlıkta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/yazlık sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve kiracıların kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm vb. ve villada/ yazlıkta olabilecek yangın, hırsızlık ve bunun  gibi olaylardan ve kazalardan VİLLA PATARA sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, kiracının villaya/yazlığa ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Kiracı, villadan/yazlıktan ayrıldıktan sonra, villada/yazlıkta kaldığı süre içerisinde VİLLA PATARA’YA bildirmediği bir aksaklık, sorun ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA - VERGİ

VİLLA PATARA web sayfasında yayınlanan hiç bir villa, ya da hiç bir yazlık, VİLLA PATARA’YA ait değildir. Her villanın/yazlığın sahipleri farklı kişilerdir, şahıslardır, şirketlerdir. VİLLA PATARA, kişilerin, şahısların, şirketlerin, villalarını/yazlıklarını kiracıya kiralamak için aracıdır. Bu nedenle VİLLA PATARA, sadece hizmet faturası keser. Yani kiracının ödediği ücretin içerisinden, belirli bir hizmet bedeli kârı kazanır ve bu kazanca fatura keser ve bu kazanç her villa için farklı olabilir. Diğer geri kalan kazanç villa/yazlık sahibinin kazancı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. VİLLA PATARA Üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kazanç için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

CAYMA HAKKI

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48 inci ve 84 üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesi’nin (g) bendi uyarınca, Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

KİRACININ SORUMLULUKLARI

Kiracılar villayı/yazlığı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/yazlıkta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Kiracılar kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VİLLA PATARA bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosun dan tahsil edecektir. Villada / yazlıkta oluşan herhangi bir hasar durumunda, kiracılar VİLLA PATARA ’ı haberdar etmekle yükümlüdür. Kiracıların konakladıkları süre içinde villaya/yazlığa verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozito dan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise kiracıdan nakit olarak ödemesi talep edilecektir. Ayrıca kiracı ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle kiracı ve beraberindekiler hakkında VİLLA PATARA’YA bir şikayet ulaşması durumunda VİLLA PATARA kiracıdan rezervasyon süresi dolmadan villayı/yazlığı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir. Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan kiracılarımızın, yüzde yüz korunaklı ibaresi olmayan villalarda, görünmezlik garantisini VİLLA PATARA vermez. Görünmezlik, hırsızlık ve diğer suç teşkil eden unsurlara maruz kalınması konusunda, kiracılar kendi mahremiyetlerini ve güvenlik tedbirlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, VİLLA PATARA, sorumluluk kabul etmez. VİLLA PATARA, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kiracı villayı kiralama süresi bitiş tarihin de ve saatin de kayıtsız şartsız boşaltmayı taahhüt eder.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLA PATARA hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terör faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar VİLLA PATARA’NIN engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üst yapı ve altyapı çalışmaları (elektrik, yol, su vb.), devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER

Kiracılar villada/yazlıkta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini VİLLA PATARA’YA bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, VİLLA PATARA görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/yazlıktan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

VİLLA PATARA, iş bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi' nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. VİLLA PATARA hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VİLLA PATARA, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. VİLLA PATARA, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VİLLA PATARAIN gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.villapatara.com.tr” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VİLLA PATARA’NIN herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.villapatara.com.tr sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.villapatara.com.tr, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.villapatara.com.tr, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villaya/yazlığa giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, VİLLA PATARA’NIN önüne geçemediği durumlarda VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Villaya/yazlığa ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. her türlü olumsuzluktan VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) kiracıyı sağlık yönünden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Tüm Villalarımızda/Yazlıklarımızda konaklayacak olan kiracılara özel araç lazım olacaktır. Kiracının villaya/yazlığa ulaşımı kendi sorumluluğundadır.

5) Kiracı, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. VİLLA PATARA, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine müdahalede bulunmaz. Bu işlemler kiracının kendi sorumluluğundadır.

6) Villa veya yazlık kiralamış olan kiracı, kiralamış olduğu villanın veya yazlığın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan VİLLA PATARA sorumlu tutulamaz. VİLLA PATARA, villanın/yazlığın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

7)Kiracının villaya/yazlığa ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğu aracın zarar görmesinden VİLLA PATARA sorumlu tutulamaz.

8) Villayı/yazlığı kiralamış olan kiracının aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, kiracının; otomobil, motor vs. kullanmadaki aksaklıkları ve buna bağlı olarak villaya/yazlığa ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk kiracının kendi sorumluluğundadır. Bu veya buna benzer sorunlardan VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu tutulamaz.

9) Villa/yazlığa hakkındaki “www.villapatara.com.tr” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Bir takım yanılmalar olabilir. Villayı/yazlığı kiralayan kiracı bunu göz önüne almayı kabul eder.

10) Villa/yazlık hakkındaki “www.villapatara.com.tr” detay sayfasında belirtilen uzaklık tablosu ’nda belirtilen “havalimanı” villaya/yazlığa en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. VİLLA PATARA yetkilisine hangi havalimanı daha yakın olduğunu sormanız gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden VİLLA PATARA sorumlu tutulamaz.

11) Villa/yazlık hakkındaki “www.villapatara.com.tr” detay sayfasında uzaklık tablosu ’nda belirtilen mesafeler, en yakın restoran, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restoran veya market kapanmış ise VİLLA PATARA sorumluluk kabul etmez.

12)Villada/yazlıkta bulunan havuzda oluşabilecek boğulma, düşme gibi kazalardan VİLLA PATARA sorumlu tutulamaz.

13) Villalarımız da/yazlıklarda yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. İslami Tatil Villaları bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

14) Villaların büyük bir çoğunluğunda yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur. VİLLA PATARA bu durumdan kaynaklanan problemlerden sorumlu tutulamaz.

15) Villalarda/yazlıklarda veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

16) Villada/yazlıkta oluşacak kiracının sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden VİLLA PATARA sorumlu tutulamaz.

17) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size "onay maili" ve "konfirmasyon belgesi" gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini VİLLA PATARA’YA yapsanız bile size "onay maili" ve "konfirme belgesi" gelmediği takdirde villayı/yazlığı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu tutulamaz.

18) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villa/yazlık birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bildirimler asla kabul edilemez ve bunlardan VİLLA PATARA sorumlu tutulamaz.

19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan VİLLA PATARA sorumlu tutulamaz.

20) Kiracıyı; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLA PATARA sorumlu tutulamaz.

21) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayarak VİLLA PATARA’YI suçlamasından, VİLLA PATARA kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

22)Sözleşme Türk  Hukukuna tabiidir. Sözleşmeden doğacak ihtilaflarda Kaş(Antalya) Mahkemeleri ve İcra daireleri yetkili olacaktır.

23)Taraflar, Sözleşmeden doğan hiçbir yararı ve Sözleşmenin herhangi bir parçasını yada Sözleşmedeki herhangi bir çıkarı, ne geçmişte mevcut bir şarta bağlı olarak ne de diğer tarafın önceden yazılı rızasını almadan devir ve temlik etmeyecek ve buna ilişkin olarak hiçbir girişimde bulunmayacaktır.

24)Sözleşmenin herhangi bir hükmünün geçersizliği, geri kalan hükümlerin geçersizliğini etkilemeyecektir. Geçersiz hükümler Sözleşmenin amacını ve devamını sağlamak için değiştirilecek ya da yenilenecektir.

25)Sözleşmeden doğacak damga vergisi KİRACI tarafından karşılanacaktır.

26)KİRACI, Sözleşme tahtında vermiş olduğu bilgi ve belgelerin tam ve doğru olduğunu, IP adresinin kendisine ait bulunduğunu, bundan dolayı doğan veyahut  doğacak tüm sorumluluğu peşinen kabul ettiğini, gerçeğe aykırı veyahut  yanlış bilgi vermesi durumunda VİLLA PATARA tarafından derhal fesh edilebileceğini, bu şekilde bir fesh durumunda ise Sözleşme yükümlülüklerinin iadesini, iptalini, tadilini isteyemeyeceğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

27)KIRACI,İnternet Sitesi’ne erişimi sırasında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgilerini kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların gizli bilgilerine de izinsiz ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Aksi halde hukuki ve cezai tüm sorumluluk kendisine aittir.

 

Hemen Ara!
WhatsApp Destek! icon
icon Müşteri Temsilcileri
REZERVASYON TALEBİ GÖNDER
Tarihler Müsait
Giriş Saati : Çıkış Tarihi:
Konaklama Tutarı :
Elektirik Ücreti :
Kısa Süreli Konaklama Ücreti :
Toplam Tutar :
Ön Ödeme :
Girişte Kalan :
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikaları ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.